prezenty na wielkanoc dla dzieci

Sprawdzone, wielkanocne prezenty dla najmłodszych

Wielkanoc to święto, które pozytywnie kojarzy się najmłodszym. W wielu regionach wręcza się prezenty lub organizuje się zabawy w ogrodzie dla dzieci. Zwykle są to rozmaite słodkości w formie czekoladowych jajeczek, słodkich baranków i kurczaczków. Zajączek może jednak przynieść też coś wyjątkowego, prezent, który będzie świetnym elementem zabawy.

Zestawy dla kreatywnych maluchów

Zestaw do prac kreatywnych może nawiązywać do tematyki świątecznej. Dostępne są jaja do samodzielnego ozdabiania — wspaniale dają się kolorować farbami lub można je ozdabiać przy użyciu cekinów, wstążeczek lub barwnych kryształków. To nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale to też sposób na uzyskanie pięknej dekoracji świątecznego stołu. Młodsze pociechy z pewnością ucieszą się z wielkanocnych wyklejanek lub kolorowanek. To zabawki, które mogą wciągnąć na wiele godzin. Idealnym prezentem dla dzieci są też zestawy ciastoliny lub masy plastycznej. Dają duże możliwości wykreowania różnych figurek świątecznych.

Czas na zabawę w ogrodzie

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci mogą być dedykowane do zabaw w ogrodzie. Wiosna to dobry moment na wyjście na świeże powietrze i łapanie pierwszych promieni słońca. Dzieci lubią aktywną zabawę oraz rywalizację w grach sportowych, sprawdzonym prezentem będzie piłka do gry, ale też zestaw paletek lub pistolet na wodę. Zabawki na wodę to sposób na atrakcyjne i emocjonujące spędzenie drugiego dnia świąt. Pistolety przydadzą się całej rodzinie, aby móc stoczyć prawdziwą, świąteczną bitwę. W dużym ogrodzie nie powinno zabraknąć placu zabaw dla dzieci, może być to trampolina, zjeżdżalnia lub huśtawka.

Zdrowe, wielkanocne smakołyki

Święta powinny być pyszne oraz słodkie, dlatego w prezencie dla dzieci nie może zabraknąć słodkości. Może być to czekolada w kształcie wielkanocnych jaj. Cukrowy baranek lub pudrowy kurczaczek. Warto jednak sięgać po zdrowe przekąski, które pełne są bakalii oraz słodzone są np. miodem lub syropem daktylowym. Sprawdzą się też suszone owoce, które można ładnie zapakować. To sprytny sposób na wprowadzenie do diety dziecka zdrowych produktów.